top of page

Так іменований образ Богоматері знаходився в Тошенскій Іоанно-Богословської Семистрільна церкві, на цвинтарі, розташованому недалеко від Вологди.

Про перший прославлянні «Семистрільна» ікони Богоматері збереглося наступне переказ. Селянин Вологодської губернії протягом багатьох років страждав болісно кульгавістю і розслабленням. Всі кошти, які він вживав для лікування своєї хвороби, не приносили йому ніякої допомоги. Не людська допомога, а допомогу Богоматері повернула цьому селянинові здоров'я. Одного разу він уві сні почув голос, веліли йому відшукати на дзвіниці Іоанно-Богословської церкви ікону Богоматері і помолитися перед нею, і тоді він отримає зцілення від своєї хвороби. Селянин два рази приходив до церкви, але його не пускали на дзвіницю, так як не вірили розповіді його про сновидінні.

Він прийшов в третій раз. Бачачи його наполегливість, над ним, нарешті, смілосердовалісь і виконали його прохання. Коли селянин піднявся на дзвіницю, він одразу ж знайшов ікону: вона займала місце при повороті сходів, і по ній дзвонарі ходили, як по простій дошці. Знайдену святиню очистили від сміття і бруду, обмили і потім відслужили перед нею молебень. Хворий селянин, старанно молився під час молебного співу перед цим образом Богородиці, згодом отримав зцілення від своєї хвороби.

Минуло чимало часу після цього чудесного події, і місцеві жителі ніби стали забувати про чудотворну ікону Божої Матері. Але ось в 1830 році в Вологді несподівано стала лютувати холера. Це лихо навело страх на жителів і спонукало їх шукати допомоги і захисту у Цариці Небесної. Вони підняли святі Її ікони, «Семистрільна» і «Семиградська», і в урочистому хресному ході обнесли їх кругом міста. Кількість захворювань помітно стало знижуватися, і скоро свирепствовавшая хвороба зовсім припинилася.

«Семистрільна» Матері написана на полотні, наклеєному на дошку, і своє найменування отримала від самого зображення. Богоматір на ній зображена без Предвічного Немовля, Одна, пронизаний сім'ю стрілами або мечами - чотири з лівого боку і три з правого. Живопис цієї ікони носить на собі явні сліди давнього походження, і знавці стверджують, що вона написана понад 500 років тому. Незважаючи на таку давнину, живопис прекрасно збереглася.

З цієї «Семистрільна» ікони Богородиці був зроблений точний список, який також прославився чудесами.

Примітка: Між іконами "Пом'якшення злих сердець" і "Семистрільна" є невелика відмінність - мечі розташовані на них по-різному: на першій - по три праворуч і ліворуч, а один знизу, а на другий - три з одного і чотири з іншого боку . Раніше у цих ікон були і різні дні святкування: іконі "Пом'якшення злих сердець" - 2/15 лютого (в день Стрітення Господнього) і в неділю Всіх святих іконі "Семистрільна" - 13/26 серпня. У сучасній богослужбової практиці Руської Православної Церкви прийнято вважати їх різновидами одного іконографічного типу і відповідно об'єднувати дні святкування. У них також загальний акафіст і богослужбові тексти.

Ікона Божої Матері "Семистрільна"

ціна: 550 грн.

Вишивка бісером, ручна робота.

Розмір 28х24см (в рамці), 

23х19см (без рамки).


Використано 7195 бісеринок.


Дуже красиво виглядає.


Рамка з натурального дерева,

зроблена в багетній майстерні.


Чудовий подарунок!

© 2012 Вишивки бісером

bottom of page